Промоција књиге „Let it be по лалошки“.

У Атријуму Народног музеја у Зрењанину у четвртак, 22. јуна 2023. године у 19 часова, биће одржана промоција књиге Младена Бате Рацића „Let it be по лалошки“. Књига садржи преводе песама легендарних Битлса у духу лалошког говора. Уз преводе песама, писац је ову књигу допунио личним животним причама које су су повезане и проткане музиком Битлса. Написана је у једном наизглед необавезном и шаљивом тону, уз јединствени шарм који банатски говор има. Књигу „Let it be по лалошки” издала је Градска библиотека Панчево 2022. године.

На промоцији ће поред аутора Младена Рацића говорити: Бане Локнер – музички критичар и уредник, Владимир Кајловић – продуцент, Никола Драгаш – карикатуриста и илустратор и Горан Траиловић – главни и одговорни уредник Градске библиотеке Панчево. Наступиће и Зрењанински камерни хор под вођством диригенткиње Андрее Поше, који ће извести неколико песама групе Битлси, чији тексови су преведени у књизи. Организаторка промоције у име Народног музеја је Бојана Петраш, виша дипломирана библиотекарка.

(У случају лошег времена промоција ће бити одржана у Салону Народног музеја Зрењанин.)