Изложба под називом „Сецесија у Великом Бечкереку: модернизам на примерима из Збирке примењене уметности Народног музеја Зрењанин” биће свечано отворена у петак, 20. септембра 2024. године, у 19 часова у Салону зрењанинског музеја. Аутор изложбе и истоименог пројекта је Дејан Воргић, кустос – историчар уметности Народног музеја Зрењанин.

Пројекат „Сецесија у Великом Бечкереку: модернизам на примерима из Збирке примењене уметности Народног музеја Зрењанин” има за циљ не само да публикује и представи јавности предмете из области примењене уметности који досад нису у довољној мери проучени, већ и да обрађене и проучене музеалије стави у правилан културно-историјски контекст. Овај пројекат позиционира и представља однос који је Велики Бечкерек имао према великом интернационалном стилу какав је била сецесија, како бисмо што боље схватили како се мењала културна клима у граду на прелому векова.

Изложба ће у Салону Народног музеја Зрењанин бити отворена до средине новембра, а целокупан пројекат је подржало Министарство културе Републике Србије.