У Малом салону Народног музеја Зрењанин у четвртак, 6. октобра 2022. године, биће постављена изложба Радови деце вртића „Бамби“ са ликовних радионица пројекта „За јединствени нови образовни модел“.

Програм прекограничне сарадње Румунија – Србија који реализују Предшколска установа Зрењанин са својим партнерима из Вршца, Темишвара и Решице, имплементира пројекат „За јединствени нови образовни модел“ (For unique new education design) у оквиру ког се одржавају радионице из методичких области: музичко образовање, физичко васпитање, ликовно образовање, упознавање околине, математика, развој говора и инклузија. Материјал за свих 70 радионица набављен је из средстава пројекта чији је кординатор в.д. директора Предшколске установе Зрењанин Жељко Цвијановић. Радионице ликовног образовања у вртићу „Бамби“ реализовала је Лидија Кеврешан, васпитач.

Деца су захваљујући овом пројекту имала могућност да истраже своје таленте у областима вајања, моделовања, осликавања, керамике, тканине, сликања на платну и друго. Велику подршку пружили су им родитељи, јер су предшколци радове самостално стварали код куће као резултат мотивисаности стечене на радионицама.

Реализацију активности пројекта у многоме је подржала Јелена Гвозденац Мартинов, академски сликар, виши рестауратор Народног музеја Зрењанин, док је идејну подршку дала мр Невена Чолаков, ликовни педагог.

Изложба дечијих ликовних радова биће отворена за посетиоце у Малом салону Народног музеја Зрењанин од 6. до 20. октобра 2022. године.

Током трајања изложбе, одржаће се радионица о осликавању стакла, што је уједно и пратећи програм изложбе “Чешко пресовано стакло у огледалу” актуелне у Салону НМЗ. Радионицу реализују Јелена Гвозденац Мартинов, академски сликар, виши рестауратор и шеф Конзерваторско – рестаураторске службе НМЗ и Лидија Кеврешан, васпитач вртића „Бамби“ у Зрењанину.