Радионице у Народном музеју Зрењанин инспирисане изложбом фотографија „Искуство у гужви“

Инспирисани актуелном изложбом фотографија Горанке Матић „Искуство у гужви“ у Народном музеју Зрењанин осмишљена је радионица под називом „Траг нашег доба“, намењена младима узраста од 13 до 18 година, која ће се одржавати у Дечијем кутку у среду, 28. августа, и у четвртак, 29. августа, са почетком у 18 часова.

Учесници ће имати прилику да се на изложби сусретну са културним забелешкама о животу у Југославији током последњих деценија 20. века. Акценат ће бити на феномену „Новог таласа“ и фотографијама које су га документовале, а једна од тема биће колорисање фотографија.

Сви заинтересовани учесници треба да се пријаве на мејл isidorakarlecik.museum@gmail.com закључно са 26. августом, и да уз пријаву пошаљу фотографију свог идола, савременог уметника или јавне личности која им је узор, или фотографију неког градског аутентичног кутка који им се допада и који воле да посећују.

Учешће у радионици је бесплатно, а Музеј обезбеђује потребан материјал. Радионице реализује Исидора Карлечик из Одељења за педагошки рад и односе с јавношћу Народног музеја Зрењанин.