Промоција књиге Зорице Ковачев “Сећање не сме да стане”

У понедељак, 27. новембра 2023. године, са почетком у 18 часова у Малом салону Народног музеја Зрењанин биће одржана промоција књиге Зорице Ковачев под насловом “Сећање не сме да стане – Свети српски новомученици и исповедници XX века”. Промоцију књиге организује удружење “Светосавље” у сарадњи са Народним музејом Зрењанин. На промоцији ће, поред ауторке Зорице Ковачев, говорити и протојереј др Нинослав Качарић, доцент на Академији Српске православне цркве за уметност и консервацију у Београду и парох при Храму Ваведења Пресвете Богородице у Зрењанину, као и Рако Томовић, професор историје у пензији. Надлежни кустос и домаћин је Владислава Игњатов, виши кустос – историчар Народног музеја Зрењанин.
Књига Зорице Ковачев, “Сећање не сме да стане – Свети српски новомученици и исповедници XX века”, обухвата житија, групна или појединачна, Срба који су страдали у XX веку, а које је Српска Православна Црква прогласила светим. Књига је приређена коришћењем извора које су писали угледни историчари и свештенство у свим чиновима. Са благословом Његове Светости Патријарха српског Г. Порфирија књига је издата у мисионарску сврху.