Предавање „Значајна подручја за птице у средњем Банату“

Предавање на тему „Значајна подручја за птице у средњем Банату“ одржаће се у Салону Народног музеја Зрењанин у среду, 5. фебруара са почетком у 19 часова. Предавач је др Слободан Пузовић, помоћник директора Покрајинског завода за заштиту природе Нови Сад. Фокус предавања др Пузовића, биће на међународно значајним подручјима за птице у Средњем Банату (ИБА – Импортант Бирд Ареас), а то се пре свега односи на: Окањ бару, Русанду, Царска бару, Ритове доњег Потисја и Потамишје. Представиће се основне информације о тим подручјима у смислу граница, површине, вредности, значајних врста птица које се тамо налазе, нивоа законске заштите тих подручја, њихове угрожености, досадашњих мера активне заштите које су предузете, као и онога што би требалои радити у будућности.

Као представник Специјалног резервата природе „Окањ бара“ обратиће се Васика Стефањеско.

Предавање је пратећи програм изложбе “Птице и њихове породице” која је отворена до 14. фебруара 2020. године.