Пројекција документарног филма „За бољу жетву“

Пројекција документарног филма под називом “За бољу жетву” одржаће се у Малом салону Народног музеја Зрењанин у  понедељак, 2. децембра 2019. године, са почетком у 19 часова.

Филм је снимљен 1948. године у продукцији Авала филма из Београда, а говори о раду и успесима колониста из Крајине насељених у Накову, на северу Баната. Наиме, те 1948. године, њихова Сељачка радна задруга је проглашена за најуспешнију у целој тадашњој Југославији.

Пројекција се одржава као пратећи програм  изложбе  „Сто година од доласка првих колониста у Банат (1919 – 2019) : Идентитет сачуван у слици и сећању“ којом се обележава век од почетка колонизације Баната српским динарским становништвом. Аутор изложбе је мр Рајка Грубић музејски саветник – етнолог.

Улаз је слободан.