Извештај са радионица „Свет птица око нас“

Током трајања изложбе „Птице и њихове породице“ организоване су ликовне радионице под називом „Свет птица око нас“ за ученике основних школа из средњобанатског округа. Радионице су трајале од 21. јануара  до 11. фебруара 2020. године. Укупан број ученика који су учествовали у радионицама  је 439. Позив је био упућен нижим разредима, као и вишим – са акцентом на биолошке и ликовне секције.

Ученици су имали стручно вођење кроз изложбу, док су касније цртали или сликали своју омиљену птицу са изложбе.

Радионицу је  осмислила и водила  Ивана Арађан, кустос – историчар уметностиу Педагошко-информативној служби Музеја, док је учесницима ликовних секција давао смернице и савете мр Милан Граховац, академски сликар.

Захваљујемо се учитељима и наставницима што су се одазвали у великом броју и ученицима на заинтересованости и креативности!