Након прилагођавања летњим температурама, првог дана септембра Народни музеј Зрењанин прелази на редовно радно време.
Изложбени салони раде радним данима од 9 до 13:30 и од 14 до 19:30 часова, а суботом од 9 до 13 часова. Стална поставка радним данима отворена је за публику од 8:30 до 19 часова, а суботом од 8:30 до 12:30 часова.
Подсећамо да у нашем Салону до 20. септембра можете погледати изложбу „Леонардо: научник и проналазач“ из Музеја науке и технике. Поставка обухвата макете и цртеже израђене на основу Леонардових цртежа који већином потичу из кодекса „Аталантис“ који се чува у библиотеци Амброзијана у Милану.
У Малом салону актуелна је изложба „Култура вечног учитеља Конфучија“ из Кинеског културног центра у Београду Поставка доноси увид у богато духовно и културно наслеђе једног од најутицајнијих мислилаца кинеске и светске историје, са циљем да приближи посетиоцима универзалне вредности које је Конфучије заступао – мудрост, поштовање, морал и образовање.