Народни музеј Зрењанин у 2011. години

Број посетилаца и изложбе

Народни музеј Зрењанин је у 2011. години реализовао 30 изложби а број посетилаца достигао је број од преко 45.000. Најпосећеније изложбе у претходној години биле су: “Од Тихуане до Тетке Ане – рокенрол у Зрењанину 60-их и 70-их“, „Ћилими из збирке Народног музеја Зрењанин“, „Петар Лубарда – Хероика визије“, „Бранко Поповић – слике“, Галерија “Хелена”, Бошко Шево изложба ангажованих и еколошких плаката “Саве ас/сачувај” и“Моје тело – твоје дело (слике и цртежи из Ликовне збирке Народног музеја Зрењанин)“.

Такође требало би споменути и изложбе „Нови Пазар у ликовном опусу Лјубомира Ивановића“, „Историја Руса у Великом Бечкереку“, „Видосава Ковачевић (1889-1913): Сликарка особеног потеза”, “Бошко Петровић – слике“, „Пенушава страст“, „Птице грабљивице“ – ВИИ међународна изложба фотографија, „Устанак у северном Банату 1941.“ и „Основна школа Вук Караџић 1931-2011“.

10 пројеката зрењанинског музеја финансирано је од стране Министарства културе

У априлу 2011. године Народни музеј Зрењанин посетио је министар културе Предраг Марковић поводом уручења решења о додељеним средствима а зрењанински музеј један је од најуспешнијих музеја који су учествовали на конкурсу за доделу средстава из буџета Републике Србије у 2011. години. Зрењанинском музеју одобрено је чак 9 пројеката из области културне баштине (заштита старих и ретких књига, 2 видео-презентације у оквиру постојеће 3Д поставке Природњачког одељења (мамут и диорама), изложбе „Моје тело-твоје дело“ и „Устанак у Северном Банату 1941.“, стална поставка Одељења новије историје, филм Природњачка баштина средњег Баната, водич-каталог сталне археолошке музејске поставке и Стална поставка у Сечњу).

Такође још један пројекат је одобрен од стране Министарства из области савременог стваралаштва – пројекат посвећен деци под називом “Уради сам” (деца сама праве свој музејски водич).

Гостовање у Београду

Изложба „Мајстори банатског сликарства од XВИИИ до XX века(из збирке Народног музеја Зрењанин)“ којом је Народни музеј Зрењанин обележио стогодишњицу свога постојања била је постављена у Великој галерији Дома Војске Србије у Београду у периоду од 30. августа до 1. октобар 2011. године.

Остале активности

Народни музеј Зрењанин је током 2011. године наставио своју вишегодишњу традицију  организовања радионица, промоција, предавање, пројекција и концерата, такође учествовали смо у Данима индијске културе, Ноћи отворених атељеа, Ноћи истраживача, Корзо фесту и Ноћи музеја.