Изложба под називом „Мостови светлости. Избор радова из збирке уметничких дела Музеја жртава геноцида” биће отворена у уторак, 9. априла 2024. године у 19 часова у Малом салону Народног музеја Зрењанин.

Изложба представља избор уметничких дела из фонда Музеја жртава геноцида – слике, графике, дела у комбинованој техници, цртеже, аквареле и скулптуре, а аутор је др уметности Никола Радосавлјевић, кустос наведеног музеја. Поставка ће у зрењанинском музеју бити доступна публици до 11. маја 2024. године, а надлежна је Ивана Арађан, виша кустоскиња – историчарка уметности. Изложбу прати илустрована двојезична српско-енглеска монографска публикација са кустоским текстом и пратећом визуелном документацијом. Реализацију изложбе омогућили су Министарство културе Републике Србије и Фондација Музеја жртава геноцида.

Поставка публици представља нека од најзначајнијих остварења Пјера Крижанића, Милорада Ћирића, Пива Караматијевића, Ђорђа Андрејевића Куна, Мајде Курникове, Бранка Шотре, Фрање Мраза, Лазара Вујаклије, Божидара Продановића, Милоша Бајића, Зденке Картусове, Виде Јоцић, Миодрага Живковића, Нандора Глида, Исмета Мујезиновића, Љиљане Бурсаћ, Предрага Ђаковића, Симониде Радоњић, Милене Максимовић Ковачевић, Даниеле Фулгоси, Весне Перуновић, Габријеле Булатовић, Бојана Оташевића, Милана Јакшића, Наде Денић и многих других.