„Мелодија ударца – Дела за маримбу српских, словенских и азијских композитора“

У четвртак, 13. јуна 2024. године, са почетком у 19 часова у Салону Народног музеја Зрењанин Дарко Карлечик извешће соло реситал за маримбу под називом „Мелодија ударца – Дела за маримбу српских, словенских и азијских композитора“. На програму ће бити дела композитора Небојше Јована Живковића, Светозара Нешића, Ивана Бркљачића, Кеико Абе, Хенг Лиуа и Томажа Голинског. Композиција „Vermillion bird“ кинеског композитора Хенга Лиуа биће први пут изведена у Србији на концерту 13. јуна у зрењанинском музеју. Исти програм Дарко Карлечик извешће и на својим предстојећим наступима у Новом Саду и Културном центру Србије „Иво Андрић“ у Пекингу у јуну. Концерт у Пекингу је подржан од стране Министарства културе и информисања Републике Србије.
Улаз је слободан.