Концерт ансамбла „НОВА БАРСЕЛОНА“

Први концерт ансамбла „Нова Барселона“ одржаће се 22. августа 2020. у 19 часова, у Атријуму Народног музеја Зрењанин. Концерт заједнички реализују Народни музеј и Културни центар Зрењанина под покровитељством Града Зрењанина. Догађај ће пратити и стриминг на фејсбук налогу КЦЗР као и видео сигнал и звук који ће се путем видео бима емитовати на Тргу слободе.

На програму су дела Хајдна, Моцарта и Милана Алексића.

Улаз је слободан. У складу са мерама превенције број места је ограничен, а посетиоци су у обавези да носе маску.

О ансамблу „Нова Барселона“

Ансамбл „Нова Барселона“ основан је са идејом да настави богату зрењанинску музичку традицију. Циљ је стални ансамбл састављен од зрењанинских музичара, професора, студената, који ће стално радити и држати концерте. У фокусу ансамбла је развој и јачање локалних капацитета, стварање сталне публике, едукација деце, оснаживање локалних музичара, нарочито студената музике кроз сталну уметничку праксу.
Ансамбл чине: Весна Вучуревић, Бранислава Рајачић (флауте), Никола Јанчић, Марко Дерикрава (кларинети), Бојан Цветинов (саксофон), Елеонора Стипић (фагот), Милан Стојановић (хорна), Чи Александар Чикош (труба), Милош Шакић (тромбон), Мина Ђекић, Раде Живановић, Милана Бјелобаба, Вилма Дутина, Шивег Тибор, Соња Момиров, Кендереши Роберт, Милијана Золотић Симић, Игор Хавран (виолине), Марина Поповић, Чаба Кендереши, Сања Миланов, Виктор Раду (виоле), Кристина Токоди, Биљана Симић (виолончела), Владимир Лазовић, Давид Мезеи (контрабаси), Вељко Торбица (гитара), Немања Штеванов (клавир), Дејан Карлечик (наратор), Милан Алексић (оркестрација, диригент)

Нова Барселона је име које је део нашег града носио у једном периоду, у 18. веку.