„Искуство у гужви – ретроспективна изложба Горанке Матић“

Свечано отварање нове поставке у Салону Народног музеја Зрењанин под насловом „Искуство у гужви – ретроспективна изложба Горанке Матић“ биће уприличено у чевртак, 25. јула 2024. године, са почетком у 20 часова. Ауторка концепције и кустоскиња изложбе је Уна Поповић, виша кустоскиња Музеја савремене уметности у Београду, док је надлежна кустоскиња у зрењанинском музеју Ивана Арађан, виша кустоскиња – историчарка уметности.

Ретроспективна изложба „Искуство у гужви“ била је организована премијерно у Музеју савремене уметности у Београду током 2021. године. У сведенијем формату изложба „Искуство у гужви“ биће представљена публици у Зрењанину у периоду од од 25. јула до 9. септембра 2024. године.

Опус фотографкиње Горанке Матић врло је слојевит, није тематски профилисан на једну категорију фотографије, а она је окарактерисана као хроничар једног времена. Присутна је на уметничкој и фотографској сцени већ 40 година. Од самих почетака, осамдесетих година прошлог века, њен рад паралелно се одвијао у доменима новинске, репортажне и уметничке фотографије.