Narodni muzej Zrenjanin je krajem jula meseca 2011. godine potpisao ugovor o realizaciji Stalne izložbene postavke Arheološkog odeljenja sa Mesnom zajednicom iz Sečnja. Tom prilikom je dogovoreno da se izložba arheološkog materijala koji potiče sa teritorije opštine Sečanj realizuje u prostorijama Obrazovnog kulturnog centra. Čitav projekat finansiran je sredstvima Ministarstva kulture, informisanja i informacionog društva, a rukovodilac i autor u ime Muzeja je bila Snežana Marinković, muzejski savetnik i arheolog. Nakon definisanja svih ugovornih obaveza krenulo se u realizaciju postavke, za koju je bilo neophodno napraviti izbor eksponata, izraditi sedam vitrina i panoe koji prate izložbu i prezentuju lokalitete sa kojih predmeti potiču. Izložbena postavka je otvorena u septembru iste godine.
Stalna izložbena postavka je prezentovala bogatstvo arheoloških lokaliteta u široj okolini Sečnja sa ciljem edukacije omladine i stanovništva o prošlosti svog kraja, ali i obogaćivanja kulturne ponude opštine. Iz fonda Narodnog muzeja Zrenjanin za postavku je izdvojeno pedesetak eksponata sa lokaliteta Ciglana Radovanov (ostave I, II, III) u vidu narukvica, ogrlica, nanogvica, dugmadi i šupljih sekira iz poznog bronzanog doba, kao i urne, čankasti novac i fragmenti posuda iz srednjeg veka sa nalazišta Fabrika alatnih mašina i nekropole Atar C. Posebnu pažnju na postavci skreće oštećeni gotički korpus za krst u vidu Hrista sa trokrakom krunom iz 13. veka.
Krajem maja 2012. godine, Narodni muzej Zrenjanin je opštini Sečanj uputio dopis sa ciljem proširenja dotadašnje saradnje koja bi se kretala u pravcu otvaranja pravog depandansa ili isturenog odeljenja, koji bi u stručnom smislu pokrivalo različite oblasti kao što su arheologija, etnologija i istorija. Usled složenosti poduhvata, manjka finansija i nedostatka prostora od ove ideje se odustalo. Postavka Arheološkog odeljenja u Sečnju je i danas nakon 10 godina otvorena za javnost u Kulturnom centru i može biti polazna osnova za dalje unapređenje saradnje među institucijama.