Предавање „Танка линија између убиства, самоубиства и задеса – тровања у судској медицини“

Проф. др Слободан Николић, са Института за судску медицину Медицинског факултета у Београду, одржаће предавањеТанка линија између убиства, самоубиства и задеса – тровања у судској медицини“ у четвртак, 27. априла 2023. године, у Салону Народног музеја Зрењанин са почетком у 19 часова.

Слободан Николић је специјалиста судске медицине и овом приликомупознаће посетиоце са различитим случајевима из судско–медицинске праксе, говориће о односу права и медицине, начину утврђивања и доказним поступцима у случајевима убиства, самоубиства или ненамерног тровања.

Предавање је пратећи програм изложбе „Танка линија – између лека и отрова“ која ће бити отворена до 29. априла 2023. године у Малом салону Народног музеја Зрењанин. Надлежни кустос је Бранка Сикимић, етнолог у зрењанинском музеју.