Изложба “Милан Минић архитекта и сликар, траг у времену“

У Малом салону Народног музеја Зрењанин у уторак, 27. јуна 2023. године, са почетком у 19 часова биће свечано отворена изложба под називом “Милан Минић архитекта и сликар, траг у времену“ аутора др Игора Марића, дипломираног инжењера архитектуре, научног саветника. Изложбу реализују Савез инжењера и техничара Србије, Друштво инжењера Зрењанин и Институт за архитектуру и урбанизам Србије у сарадњи са Народним музејом Зрењанин. Изложба ће трајати до 11. јула 2023. године.

Изложба је посвећена лику и делу познатог српског архитекте и сликара Милана Минића. Рођен је у Пријепољу 1889. године, а школовао се у Београду и Паризу. Творац је значајних архитектонских остварења и сликарских дела. Његов архитектонски опус између осталог обухвата Хотеле „Далмација“ и „Херцеговина“ у Бањи Ковиљачи, Хотел „Зелени венац“ у Шапцу, Хотел „Мажестик“ у Београду, православну цркву у Дрвару, Дом културе у Мајданпеку, Клуб Извшног већа у Београду и многе друге грађавине. Минић је иза себе оставио и значајан сликарски опус. Изложба је конципирана тако да прати животи пут Милана Минића, приказује његова најзначајнија архитектонска и ликовна остварења.