„Дијамант: Хвала Вам за деценије поверења“

Изложба под називом „Дијамант: Хвала Вам за деценије поверења“ биће свечано отворена у Малом салону Народног музеја Зрењанин у понедељак, 18. септембра 2023. године са почетком у 19 часова. Аутор изложбе и пратећег каталога је Дејан Воргић, кустос – историчар уметности зрењанинског музеја, који је на овом пројекту радио са стручним сарадницима из компаније Дијамант ДОО.

Фабрика је у току свог постојања дугог 85 година оставила неизбрисив траг у индустрији града и околине. Имајући у виду овај актуелни јубилеј, али и низ мањих, као што је приступање уљаре Индустријском пољопривредном комбинату „Серво Михаљ” (1963), обавеза и задовољство Народног музеја Зрењанин и „чувара индустријског наслеђа” компаније Дијамант ДОО била је да Вам представи историјат рада фабрике, као и предмете који сведоче о њеној богатој прошлости. Експонате на изложбеној поставци чине различита амбалажна паковања, рекламни материјали и брошуре, историјски документи, фотографије, радна одела, макета и др, које прате визуелно дефинисани панои и видео материјал.

Изложба ће трајати до средине октобра 2023. године.