Дечија недеља у Народном музеју Зрењанин

Традиционална манифестација „Дечија недеља“ биће обележена од 4. до 10. октобра 2021. године широм Србије. Ове године, слоган манифестације је стих великог  песника Љубивоја Ршумовића „Дете је дете, да га волите и разумете“. Народни музеј Зрењанин биће отворен за наше најмлађе суграђане и њихове породице од понедељка, 4. октобра, до суботе, 9. октобра. Поред сталне поставке, која је омиљена дестинација наших најмлађих посетилаца, доступне су још две изложбе – „Пут правих вредности“, посвећена историјату олимпизма и нашим најславнијим спортистима, и изложба „Трагом коњаника ратника – 200 година владавине Авара” која нам открива занимљивости из живота ратничког племена Авара.

Радно време сталне поставке Музеја је од 8:30 до 19:00 радним данима, док је суботом поставка доступна од 8:30 до 12:30. Салон и Мали салон Музеја где су доступне тематске изложбе отворени су од 9 до 19:30 радним данима, а суботом од 9 до 13 часова. Претходне најаве нису потребне. Улаз је слободан, добродошли!