Породична радионица „Вунени свет у бојама“

У суботу, 1. јуна 2024, у термину од 10 до 12 часова, у Народном музеју Зрењанин одржаће се радионица „Вунени свет у бојама“ намењена породицама са децом узраста од 6 до 10 година коју приређује Александра Курјак, музејска едукаторка.

Радионица обухвата обилазак изложбе „Наслеђе: Колекција предмета Надежде Петровић“ Етнографског музеја из Београда, која је постављена у Малом салону Музеја. На изложби су представљени и делови народних ношњи које је уметница сакупљала током живота и који треба да подстакну креативност код деце.

Практичан рад одвијаће се у Креативном кутку Народног музеја Зрењанин. Деца ће имати задатак да на подлози исцртају шаре по којим ће лепити разнобојну вуницу и тако израдити прегачу или тозлуке. Радионица је своју “премијеру” имала у Ноћи музеја и побудила је велико интересовање наше најмлађе публике.

Улаз у музеј и учешће на радионици су бесплатни. Добро нам дошли!