Концерт Вокалне групе “Либеро”

У суботу, 27. новембра 2021. године, са почетком у 19 часова у Салону Народног музеја Зрењанин биће одржан концерт Вокалне групе “Либеро” из Лесковца.

Вокална група Либеро настала је са мотивом очувања, неговања и унапређења вишегласног певања у „а capella“ мушком саставу. Њихов репертоар заснован је на српској духовној и народној музичкој баштини, и допуњен истакнутим делима европске и светске музичке литературе. Поред духовне и световне музике, коју група има на репертоару, негује и обраде поп, џез и евергрин стандарда. Циљ уметничког рада вокалне групе Либеро је промоција и афирмација камерних вокалних састава, очување музичке баштине града Лесковца, са посебним освртом на традиционалну музику читавог краја и њен утицај на касније настале музичке жанрове. У оквиру Вокалне групе Либеро наступају: Никола Илић (I тенор), Мирослав Стојковић (I тенор), Мирољуб Цветковић (II тенор) – уметнички руководилац, Василије Стаменковић (II тенор – баритон), Александар Крстић (баритон), Милош Јанковић (баритон), Ненад Митровић (бас), и Зоран Шћепановић (бас).
Гости на зрењанинском концерту биће Вокални квартет „Вита Бревис“ и Мушка вокална група „Паноника“ из Зрењанина.

Улаз је слободан!

О Вокалној групи “Либеро”:

Вокална група Либеро је од настанка, 2010. године, до сада одржала преко 200 јавних наступа и више од 30 целовечерњих концерата у Србији и иностранству. Учествовала је на многобројним фестивалима као што су: Међународни фестивал клапа у Перасту – Црна Гора 2019. године (III награда у категорији нова клапска пјесма); “Canta Al Mar“ 2018. (сребрна диплома); Међународни фестивал вокалних ансамбала “Cosoa – Open air open stage“ ; Хорски фестивал „Мајске музичке свечаности“ у Бијељини 2018. (две златне медаље); Међународни хорски фестивал „On stage“ у Прагу; Међународни хорски шампионат „Lege Artis“ у Тузли БиХ 2017. (I награда и пласман у финале); ХорФест у Ваљеву 2017. (I награда и пласман у финале ); Међународни хорски фестивал „Isola del Sole” у Италији 2016. (II награда и сребрна диплома); Међународни Тракијски фестивал у граду Јамболу – Бугарска 2015. и 2017. године; Међународни хорски фестивал „Music & see “ у Паралији – Грчка 2015. године (II награда и сребрна диплома); Међународни хорски фестивал „Canta Al Mar“ у Барселони – Шпанија 2014. године (II награда); Међународни охридски хорски фестивал – Македонија 2014. године (II награда); Међународни фестивал клапа у Перасту – Црна Гора 2014. године; Међународни хорски фестивал у Риминију – Италија 2013. године (две сребрне дипломе и пласман у финале овог престижног такмичења); Концерт у Амбасади Републике Србије у Берлину и хуманитарни концерт у цркви Светог Саве у Берлину 2019. године, концерт на 48. “Мокрањчевим данима“ у Неготину 2013. године, заједно са камерним оркестром „Аморозо“ и дечијим хором „Звездице“. Такође, са овим ансамблима су одржани концерти у Бањалуци, Новом Саду и Јагодини у оквиру пројекта „Трагом незаборава“ 2012. године. Вокална група Либеро добитник је Октобарске награде града Лесковца 2013. године и 2020. године.