„Архитектура између емоција, очекивања и интереса”

У среду, 10. априла 2024. године, у 19 часова у Салону Народног музеја Зрењанин биће одржано предавање архитекте Предрага Милутиновића под насловом „Архитектура између емоција, очекивања и интереса”. Ово је треће по реду овогодишње предавање које организује Друштво архитеката Зрењанина у сарадњи са зрењанинским музејом.

На предавању ће бити речи о томе каква је архитектура данас и какав је положај и утицај архитекте на друштво, колико је моралан тај међуоднос, међузависност инвеститора, корисника и стваралаца у процесу. Такође, предавач ће говорити о томе каква су очекивања и интереси учесника процеса и колико су емоције важне у стваралачком процесу. Посебан осврт ће се односити и на то како се остварује баланс, посматрајући пројекат кроз различите контексте, интересе, очекивања и емоције. Сва ова питања архитекта Предраг Милутиновић пробаће да појасни кроз призму различитих пројеката.