Вече са Игором Луковићем – Још литар један доброг вина дајте нама ви

У Салону Народног музеја Зрењанин у четвртак, 3. фебруара 2022. године, у 19ч гост ће бити Игор Луковић, вински новинар, сомелијер, критичар, дегустатор и међународни вински судија који вина оцењује од Атине, преко Напуља, до Лондона и Токија, али који и даље истиче да је Зрењанинац, Граднуличанин и Банаћанин. О својој личној густативној географији и тајнама свог посла говориће у разговору са Оливером Скоко, ауторком изложбе „Мерак ми је..“ у оквиру које се и приређује овај догађај. Вече са Игором Луковићем, посвећено култури вина, хедонизму и гастрономији као делу опште културе, наслеђа и идентитета, Народни музеј Зрењанин организује у сарадњи са Специјалним магазином за винску и гастро културу „Вино & Фино“.

Игор Луковић је рођен и одрастао у Зрењанину, детињство је провео у Банату, Далмацији и Топлици. После средње школе студирао је књижевност на Универзитету у Новом Саду, а затим дуго година радио као новинар и радијски уредник. Каријеру у вину и гастрономији почео је 2003. године као сарадник магазина Yellow Cab, Gurman, Wine Style, Гастро Свет и других, да би је наставио као уредник магазина Вино & Фино, на чијем је челу до данас. Оцењује вина на бројним такмичењима широм света: Decanter WWА у Лондону, Mundus Vini у Немачкој, Concour Bruxels Mondial, Citadelles du Vin у Бордоу… и многим другим. Прошле године дошао је на чело највећег регионалног винског такмичења Balkan International Wine Competiton, као председник судијског жирија. Један је од покретача Међународног дана прокупца, а био је и међу оснивачима Удружења сомелијера Војводине. Дугогодишњи је едукатор и предавач у сомелијерским и винским школама, као и организатор низа винских манифестација, фестивала и салона. Путује, оцењује, проба и пише широм света, пратећи све правце којима га нос и непца одведу.