Дивани и сећања – разговор у оквиру изложбе „Аграрно наслеђе баната“

Због великог интересовања публике у петак, 10. фебруара 2023, у Салону Народног музеја Зрењанин биће одржано још једно вече посвећено разговорима о земљорадњи и обичајима у оквиру изложбе „Аграрно наслеђе Баната“. На претходном догађају, који је одржан крајем јануара, посетиоци су евоцирали успомене и причали из својих личних искустава о питањима земљорадње. На догађају под називом „Дивани и сећања“ реч ћемо дати суграђанима Мири Димитријевић, Милану Станимирову, Душану Бојиновићу, Владиславу Шугићу али и осталима који буду заинтересовани да причом о својим искуствима обогате програм.
Модераторке догађаја су мр Рајка Грубић, музејска саветница-етнолошкиња, и Ивана Арађан, виша музејска педагошкиња.

Позивамо све заинтересоване суграђане који су детињство провели на селу или сведочили различитим типовима обраде земље и обичаја да нам се придруже, поделе са нама своја сећања и понесу, уколико поседују, старе фотографије са овом темом из своје породичне архиве.
Добро дошли!