Пројекција филма “Лични космос: Паулина Сударски”

Поводом обележавања 80 година од погибије сликарке Паулине Сударски у бици на Сутјесци, у уторак, 13. јуна 2023. године, са почетком у 19 часова Народни музеј Зрењанин приказује филм “Лични космос: Паулина Сударски” који је реализовала Радио-телевизија Србије у сарадњи са зрењанинским музејом. Живот уметнице је трагично окончан у 29. години живота, а највећи број њених дела данас чува Народни музеј Зрењанин у виду легата, који је у ову установу доспео као поклон сликаркине мајке 1949. године. На иницијативу Радио-телевизије Србије крајем прошле године је снимљен документарни филм у трајању од 28 минута посвећен животу и стваралаштву сликарке Паулине Сударски. Уредница филма је Мирјана Бјелогрлић, сниматељ Раде Бубало, монтажер Мирослав Николов и редитељка Ивана Стивенс. Пројекција филма ће бити одржана у сталној поставци Народног музеја Зрењанин, управо у просторији где се налазе дела поменуте сликарке, а уводну реч одржаће Оливера Скоко, виша кустоскиња-историчарка уметности Народног музеја Зрењанин.