Decija nedelja u Narodnom muzeju Zrenjanin

Sep 30, 2021

Tradicionalna manifestacija „Dečija nedelja“ biće obeležena od 4. do 10. oktobra 2021. godine širom Srbije. Ove godine, slogan manifestacije je stih velikog  pesnika Ljubivoja Ršumovića „Dete je dete, da ga volite i razumete“. Narodni muzej Zrenjanin biće otvoren za naše najmlađe sugrađane i njihove porodice od ponedeljka, 4. oktobra, do subote, 9. oktobra. Pored stalne postavke, koja je omiljena destinacija naših najmlađih posetilaca, dostupne su još dve izložbe – „Put pravih vrednosti“, posvećena istorijatu olimpizma i našim najslavnijim sportistima, i izložba „Tragom konjanika ratnika – 200 godina vladavine Avara” koja nam otkriva zanimljivosti iz života ratničkog plemena Avara.

Radno vreme stalne postavke Muzeja je od 8:30 do 19h radnim danima, dok je subotom postavka dostupna od 8:30 do 12:30. Salon i Mali salon Muzeja gde su dostupne tematske izložbe otvoreni su od 9 do 19:30h radnim danima, a subotom od 9 do 13h časova. Prethodne najave nisu potrebne. Ulaz je slobodan, dobrodošli!

Ukidanje pečata
Pretrazivac kulturnog nasledja