Seminar Hiperpovezani muzej - Izazovi digitalne komunikacije

U Zavodu za proučavanje kulturnog razvitka u Beogradu prošle nedelje, 18. i 19. oktobra, održan je regionalni seminar pod nazivom "Hiperpovezani muzej - Izazovi digitalne komunikacije" koji je na inicijativu NK ICOM Srbija zajednički realizovan sa ICOM SEE, ICOM Bosna i Hercegovina i ICOM Makedonija.

Prvog dana prof. dr Nataša Krstić je održala inspirativno predavanje o unapređenju vidljivosti muzejskih sajtova, kreiranju digitalnih sadržaja i strateškom upravljanjanju društvenim mrežama. Drugog dana Julija Bašić je prvo govorila o primeni mobilnih aplikacija, a zatim je održana radionica u čijem fokusu su bile muzejske mobilne aplikacije.

Predstavnici Narodnog muzeja Zrenjanin, bili su Marko Mićević i Sanja Vrzić.

Na seminaru je, među primerima dobre prakse, Sanja Vrzić, viši organizator muzejskih aktivnosti, predstavlila i aplikacija vodiča kroz stalnu postavku NMZ prilagođena slepi i slabovidim i gluvim i nagluvim posetiocima.