„Predivna Kuba: Veče kubanske kulture u Narodnom muzeju Zrenjanin“

U sredu, 28. avgusta, sa početkom u 19 časova, u atrijumu Narodnog muzeja Zrenjanin biće upriličeno veče posvećeno kubanskoj kulturi pod nazivom „Predivna Kuba: Veče kubanske kulture u Narodnom muzeju Zrenjanin“.

Vladimir Savić, čije se fotografije nalaze u privatnim zbirkama širom Evrope, izlagaće svoje radove nastale na Kubi. Na godišnjem konkursu fotografije koji organizuje ReFoto na temu „Život i multimedija“ 2016. godine dobio je III nagradu. Nagrađena fotografija bila je izložena u Galeriji “Pro3or” i na gostujućim izložbama širom Srbije. U 2019. godini imao je uspešne samostalne izložbe u Galeriji Nikola Radošević u Beogradu (galerija USUF) kao i Kulturnom centru Kovina. Izložba fotografija Vladimira Savića biće upotpunjena radovima Olivere Krstić koja dugi niz godina učestvuje na smotrama likovnog stvaralaštva amatera.

Događaj podržava bend „Salsa Y Punto“ .

Kubanskoj večeri u Narodnom muzeju Zrenjanin prisustvovaće i Njegova ekselencija ambasador Republike Kube u Srbiji Gustavo Tristo del Todo.

Ulaz je slobodan.